Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.

2 Kor. 5:17

O nas

Pewnego dnia, na górze w pobliżu jednego z największych miast Bliskiego Wschodu, dokonano dziwnego zabójstwa. Religijni fanatycy zmusili władze do skazania na śmierć człowieka, który twierdził, że Bóg, w którego wierzyli, jest jego ojcem i że go osobiście zna. Wykazywał ich niekonsekwencje i obłudę, ale też twierdził, że zupełnie nie znają, ani nie rozumieją Tego, któremu z takim oddaniem służą. Twierdził, że to on jest wypełnieniem proroctw o zbawicielu z ich najświętszych ksiąg. Dopuszczał się bluźnierstwa jednego za drugim. Był dla nich niewygodny, więc się go pozbyli. Nie przewidzieli jednak, że na trzeci dzień po swojej śmierci po prostu zmartwychwstanie.

A ON ZMARTWYCHWSTAŁ I ŻYJE DO DZISIAJ.

I dzisiaj - jak wtedy - jest dowodem i nosicielem miłości Ojca do zagubionego świata. Dzisiaj nadal doprowadza do wściekłości religijnych obłudników, kościelnych mięczaków i wszystkich, którzy wykorzystując słabość, bezsilność i niewiedzę innych chcą nimi bezwzględnie i cynicznie manipulować.

Uosobienie Bożej miłości.
Bezkompromisowy głosiciel Prawdy.
Pierworodny Syn swojego Ojca - Stwórcy Wszechświata.
Odważny Przywódca.
Mistrz i Nauczyciel.
Wzór oddania misji i powołaniu.

Jezus z Nazaretu. Chrystus. Zbawiciel i Pan.

Takiego Go poznaliśmy. Tak o Nim chcemy mówić innym. Z takim chcemy innych poznać.

POZNANIE Z NIM ZMIENIA WSZYSTKO - rodzisz się na nowo, stajesz się nowym człowiekiem, rozpoczynasz Nowe Życie. Życie z gotowością odważnej i zwycięskiej walki przeciwko kłamstwu, ubóstwu , chorobie i słabości. Żyjesz z poczuciem sensu, misji i celu, z poczuciem wpływu na świat. Czujesz, że się rozwijasz, że zaczynasz mieć charakter. Grzech już nad tobą nie panuje!
Kościół to miejsce praktykowania tego wpływu, to narzędzie do rozszerzania granic Jego Królestwa tutaj na ziemi. To też miejsce uczenia się od Niego, zdobywania nowych umiejętności i niezbędnego wyposażenia. Miejsce poznawania Jego instrukcji, przykładów i zaleceń. Miejsce wzajemnego wsparcia.

Kościół to żywy organizm. To ciało Chrystusa, które On sam buduje.

Kościół to potężna i silna budowla.

Kościół to rodzina.

Jeśli chciałbyś do nas dołączyć, albo tylko przyjrzeć się temu, co robimy- daj znać. Jesteśmy w Lublinie.
Kościół Chrześcijański NOWE ŻYCIE w Lublinie jest częścią Kościoła Bożego w Chrystusie z siedzibą w Warszawie.
Kościół Boży w Chrystusie jest członkiem Aliansu Ewangelicznego RP.
Mail: kosciolnowezycie@gmail.com